Metin Akar Sergisi - Atakent Kültür Merkezi - Küçükçekmece Belediyesi - Kültür ve Sanat Etkinlikleri
Metin Akar  Sergisi

Metin Akar Sergisi

Atakent Kültür Merkezi
16:00
08 Ocak Salı

Özeti

Metin Akar Sergisi
8 Ocak - 28 Ocak

Kırıkkale doğumlu olan Prof. Dr. Metin Akar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini de Hacettepe Üniversitesi'nde gördü. Türkiye’de Konya Selçuk, Marmara, Mimar Sinan, Van Yüzüncü Yıl ve Giresun Üniversitelerinde; Türkiye dışında Kıbrıs Yakın Doğu, Doğu Akdeniz Üniversitelerinde; Fas'ta Rabat V. Muhammed Üniversitesi'nde; Kazakistan'da Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi ile Astana Avrasya Devlet Üniversitesi'nde; Bosna ve Hersek'te Tuzla Üniversitesi'nde idarecilik ve öğretim üyeliği yaptı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi'nde çalışmaktadır.

Neşredilmiş altmış dört makalesi ve on dört kitabı vardır. Kitaplarından bazıları: Türk Edebiyatı’nda Manzum Miraçnameler (dr. tezi), Doğumunun 750. Yılında Mektuplarla Yunus Emre, Eski Komşumuz Kadîm Dostumuz: Fas, Su Kasidesi Şerhi, Veled Çelebi İzbudak, Kıbrıslı

Semenderler: Tmt Mücahitleri, Hoca Ahmed Yesevî Türbesinin Ma’kılî Güzelleri, Türk Dünyası Edebiyat Tarihi, Türk Dünyası Edebiyatı Antolojisi Ve Bibliyografyası, Magrib’den Maşrıka-Türk Gözü İle -Taykazan’dır. Akar, uzun yıllar araştırma yapmış olduğu hat alanında kendi çalışmalarından oluşan bir seçki ile izleyici karşısına çıkmaktadır.


Ücretsiz
Aylık Etkinlik Kitapçığımızı İncelemek İçin Tıklayınız!