Küçükçekmece Belediyesi - Kültür ve Sanat Etkinlikleri


Kıymetli Küçükçekmeceliler,

"Ya Rabbi, Recep ve Şaban'ı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazan'a eriştir" duamızın karşılığını almanın ve Ramazan-ı Şerif'e ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayı çok şereflidir. Bizler de inşallah bu aydan hakkıyla faydalanabilir, maneviyatını doya doya yaşayabiliriz. Rabbim bizlere tüm ibadetlerimizi hakkıyla yapabileceğimiz, ağız tadıyla geçirebileceğimiz bir ay geçirmeyi nasip etsin.

Biz de Küçükçekmece Belediyesi olarak Ramazan-ı Şerifin maneviyatına uygun, ruhlara hitap eden etkinlikler planladık. Bizim çocukluğumuzu, çocuklarımıza da yaşatmak için gölge oyunu, meddah ve Karagöz-Hacivat gösterimi, yetişkinler için de Türk Tasavvuf Müziği konserleri, kıymetli hocalarımızdan söyleşiler, şiir dinletileri hazırladık.

Ramazan ayı boyunca sokaklarda kurduğumuz mütevazı iftar sofralarımız sizlerin katılımıyla bereketlenecek. Rabbimiz Müslümanlar kardeştir, diyor bizlerde kurduğumuz iftar sofralarında kardeşliğimizi, komşuluk ilişkilerimizi geliştirecek ve paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. İftar sonralarında ise Serdar Tuncer, Nihat Hatipoğlu, İskender Pala, Engin Noyan, Necmettin Nursaçan, Mustafa Karataş, Ömer Döngeloğlu gibi önemli konuklarımızla ramazan akşamlarımızı güzel sohbetlerle bereketlendireceğiz.

Rabbim, Ramazan ayının bereketini, hikmetini ve irfanını üzerimize dolu dolu yağdırsın, tüm ibadetlerimizi hakkıyla yapmayı nasip etsin ve kabul etsin, bizleri Kadir gecesine ve bayrama ulaştırsın. Allah'a emanet olun.

Temel KARADENİZ

Küçükçekmece Belediye Başkanı

Aylık Etkinlik Kitapçığımızı İncelemek İçin Tıklayınız!