Küçükçekmece Belediyesi - Kültür ve Sanat Etkinlikleri


Kıymetli Kültür Sanat Dostları.

Kültür sanat döneminin açıldığı Ekim ayından bu yana yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik ve kültür ve sanat merkezlerimiz başta olmak üzere Küçükçekmece’de birbirinden renkli yüzlerce etkinlik gerçekleştirdik. Mayıs ayının sonu itibariyle kültür merkezlerimizdeki etkinliklerimize bir süreliğine ara veriyoruz. Fakat dönemi sonlandırırken de önceki aylarda olduğu gibi tiyatrodan konsere, sergiden söyleşiye varıncaya kadar birbirinden farklı ve nitelikli etkinliklerle sizleri buluşturmayı amaç edindik.

Bu yıl Küçükçekmece 14. Uçurtma Şenliği’ni gerçekleştiriyoruz. Küçükçekmece Bezirgan Bahçe Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz şenlik kapsamında sürpriz etkinlikler sizlerin beğenisine sunulacak. Yine 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kapsamı’nda kültür ve sanat merkezlerimizde eğitim gören gençlerimizin yeteneklerini sergileyecekleri Genç Fest, gençlik festivalimiz sizlerle olacak ve bu sayede gençlerimiz maharetlerini sizlere sunacak.

Kültür ve sanat merkezlerimizde sergi, tiyatro, konser ve söyleşi etkinliklerimiz de devam edecek. Bu kapsamda Hayati İnanç, Aysun Gültekin, Recep Alper Çevirel, Çetin Akdeniz ve daha birçok isim bizlerle olacaklar.

Kültür sanat döneminin sonuna gelirken cennet kokulu annelerimizin Anneler Günü’nü ve bütün gençlerin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, bir sonraki kültür ve sanat döneminde yeniden buluşmak üzere esenlikler diliyorum.

Küçükçekmece Belediye Başkanı

Aylık Etkinlik Kitapçığımızı İncelemek İçin Tıklayınız!