Küçükçekmece Belediyesi - Kültür ve Sanat Etkinlikleri


Kıymetli Kültür Sanat Dostları.

Kültür ve sanat bizi hakikate ulaştıracak önemli bir yoldur. Küçükçekmece Belediyesi olarak yapmış olduğumuz etkinliklerle bunu başarmaya gayret ediyoruz. Sezon açılış programından başlayarak Ekim ayı boyunca gerçekleştirdiğimiz birçok etkinliğe yoğun ilgi gösterdiniz. Sizlerin yoğun ilgisi, verdiğimiz çabanın karşılıksız olmadığını göstermesi açısından bizim için büyük önem taşıyor. Kasım ayında da ilgi beğeniyle takip edeceğinizi umduğumuz tiyatrodan konsere, sergiden söyleşiye onlarca etkinlik planladık.

Kendilerine büyük bir sorumluluk yükleyerek ülkemizin geleceği çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz için 24 Kasım ve 15 Aralık tarihleri arasında Öğretmenler Günü anısına özel bir sergi hazırladık. İnanıyorum ki sizler de bu sergiyi beğeniyle karşılayacaksınız. Bu vesileyle kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyoruz.

Ege Bölgesi ve özellikle de Denizli yöresiyle özdeşleşmiş ve mizahi unsurlara yer verdiği çalışmalarıyla gönüllerde yer etmiş, Türk Halk Müziği’nin önemli sanatçılarından Özay Gönlüm için bir anma programı hazırladık. Sümer Ezgü’nün konuk sanatçı olarak katılacağı bu özel programda usta sanatçıyla ilgili hatıralara değinilecek, eserlerinden örnekler sizler için seslendirilecek. Yine İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Münip Utandı, Mehmet Güntekin konserleri de ilgi ve beğeninize sunulacak.

Söyleşi programlarında da birbirinden farklı etkinlikler sizleri bekliyor. Bekir Ünlüataer ve Burcu Karadağ söyleşisi yanında TRT’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin önemli karakterlerinden Mahmut Şevket Paşa ve Tahsin Paşa’yı canlandıran usta tiyatro sanatçısı Hakan Boyav ve Bahadır Yenişehirlioğlu da izleyicileriyle bir araya gelecek ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirecekler. Bu önemli etkinlikler dışında diğer söyleşi tiyatro, sergi ve konserlerin de aynı ölçüde ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

10 Kasım milli kurtuluş hareketimizin lideri ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat yıldönümü… Bu vesileyle kendisini minnet duygusuyla anıyoruz. Kültür ve sanatla dolu, mutlu ve sağlıklı bir ay geçirmeniz temennisiyle…

Temel KARADENİZ

Küçükçekmece Belediye Başkanı

Aylık Etkinlik Kitapçığımızı İncelemek İçin Tıklayınız!